Ödeme ve Güvenlik

Ödeme ve Güvenlik

Üye olmadan veya üye girişimi tamamlamadan alışveriş yapabilir miyim?

Üye olmadan PopandPink.com sitesinde yer alan ürünleri incelemeniz ve sepete atmanız mümkündür. Ancak alışverişinizi tamamlama aşamasında ödeme ve teslimat ile ilgili sayfalara sadece üye girişinizi yaparak ulaşabilirsiniz. Üyelik sırasında vermiş olduğunuz bilgiler, sizin güvenli bir alışveriş yapabilmeniz için gereklidir. Üye olmadan ya da üyelik girişi yapmadan alışveriş işlemlerinizi tamamlamanıza sistemimiz izin vermemektedir.

 

Alacağım ürünün ödemesini nasıl yapabilirim?

Yaptığınız alışveriş bedelini kredi kartınız ya da banka havalesi/EFT yolu ile ödeyebilirsiniz.

• Kredi kartınızı kullanarak ödemenizi güvenli bir şekilde yapabilirsiniz. Popandpink.com 'da üst düzey kredi kartı güvenliğinin sağlanması amacıyla 3D Secure programı kullanılmakta ve bu sayede kredi kartı şifrenizle işlem yapacağınız için kredi kartınızın güvenliği sağlanmaktadır.

• Kredi kartınızı kullanarak taksitli alışveriş de yapabilirsiniz veya tek çekim yapabilirsiniz.

• Kredi kartınız yoksa ya da kullanmak istemiyorsanız, bankadan havale ya da EFT de yapabilirsiniz. Ödemenizi bu şekilde yapmayı tercih ederseniz, siparişiniz sırasında size verilecek olan hesap numarasına ödemenizi yapabilirsiniz.

 

Kredi kartı bilgilerimi vermem güvenli mi?

Popandpink.com’ da güvenlik, uluslararası bir standart olan 128 bit SSL(*) şifreleme yöntemi ile sağlanmaktadır. Kredi kartı bilgilerinize siz ve banka dışında kimsenin ulaşması olası değildir. Kart bilgileriniz kesinlikle sistemimizde saklanmamaktadır. Yalnızca siz ve banka arasında gerçekleşen ödeme işleminin ardından Popandpink.com’a banka tarafından işlemin onaylanıp onaylanmadığı bilgisi iletilmektedir. Kısacası, kredi kartı bilgileriniz güvenlik altındadır.

Ayrıca, sitemizde kredi kartı güvenliğinin artırılması için 3D Secure (*) programı kullanılmaktadır.

 

(*) 128 bit SSL Nedir?

SSL gönderilen bilginin kesinlikle ve sadece doğru adreste deşifre edilebilmesini sağlar.

Bilgi gönderilmeden önce otomatik olarak şifrelenir ve sadece doğru alıcı tarafından deşifre edilebilir.

Her iki tarafta da doğrulama yapılarak işlemin ve bilginin gizliliği ve bütünlüğü korunur.

Veri akışında kullanılan şifreleme yönteminin gücü kullanılan anahtar uzunluğuna bağlıdır.

Anahtar uzunluğu bilginin korunması için çok önemlidir. Örneğin; 8 bit üzerinden bir iletimin çözülmesi son derece kolaydır. Bit, ikilik sayma düzeninde bir rakamı ifade eder. Bir bit, 0 veya 1 olmak üzere 2 farklı değer alabilir. 8 bit ise sadece 28=256 olası farklı anahtar içerir. Bir bilgisayar bu 256 farklı olasılığı sıra ile inceleyerek bir sonuca ulaşabilir.

SSL protokolünde 40 bit ve 128 bit şifreleme kullanılmaktadır. 128 bit şifrelemede 2128 değişik anahtar vardır ve bu şifrenin çözülebilmesi çok büyük bir maliyet ve zaman gerektirir. Kötü niyetli bir kişinin 128 bit'lik şifreyi çözebilmesi için 1 milyon dolarlık yatırım yaptıktan sonra 67 yıl gibi bir zaman harcaması gerekir. Bu örnekten anlaşıldığı gibi SSL güvenlik sistemi tam ve kesin bir koruma sağlar.

 

(*) 3D Secure Neden Güvenlidir ?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği kart şifresi sorulmakta ve bu şekilde kart sahibinin kimliği doğrulanarak yetkisiz kişilerin kartları internet ortamında kullanması engellenmektedir.

 

Ürün fiyatlarına KDV dahil mi?

Sitemizde gördüğünüz tüm ürünlerin fiyatları KDV dahil olarak, TL cinsinden verilmiştir.

 

Bilgileri girdiğim halde kredi kartıma neden ödeme onayı alamıyor olabilirim?

Ödemenizi kredi kartı ile yapıyor, ancak onay alamıyorsanız;

• Kredi kartınızın limiti yetersiz olabilir,

• Kartınız internet alışverişine kapalı olabilir,

• Kartınızın üzerindeki kart tipini (Visa ya da Mastercard) yanlış seçmiş olabilirsiniz,

• Kartınızın numarasını hatalı girmiş olabilirsiniz,

• Kartınızın son kullanım tarihini hatalı girmiş olabilirsiniz ya da son kullanım tarihi geçmiş olabilir,

• Kullandığınız kart bir ek kart ise, kartınız, asıl kart sahibi tarafından iptal edilmiş olabilir,

• Kayıp ihbarı yapılmış veya iptal edilmiş bir kartı kullanıyor olabilirsiniz,

• Bankanız ile geçici bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsiniz,

• Kredi kartınızın CVV numarasını girmemiş olabilirsiniz.

Kredi kartı onay problemlerinde ilgili banka ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bunların dışında, sitemizdeki 3D Secure sisteminde siparişinizi verirken, sistem sizi bir kereye mahsus olmak üzere kartınızı kaydettirmeniz için kartınızın ait olduğu bankanın güvenli sayfasına sizi yönlendirecek ve kayıt yapıldıktan sonra devam etmenize izin verecektir. Kartınız bir kere tanıtıldıktan sonra, ileride yapacağınız alışverişlerde sadece kart şifrenizi girmeniz yeterli olacaktır.

 

3D Secure nedir?

3D Secure, sanal ortamda kredi kartı veya banka kartıyla yapılan alışveriş işlemlerinin güvenliğinin arttırılması için Visa tarafından geliştirilmiş ve Mastercard tarafından da kabul edilmiş en gelişmiş sistemdir. Bu sistemdeki "güvenli sanal alışveriş" çözümleri ile hem kart sahipleri hem de üye işyerleri sahtekarlıklara karşı güvence altına alınmıştır.

Verified by Visa ve MasterCard SecureCode logoları bulunan sanal işyerlerinden yapılan online alışverişler Visa ve MasterCard güvencesi altındadır.

 

3D Secure Neden Güvenlidir ?

3D Secure sisteminde, sanal ödeme işlemi gerçekleşirken, banka tarafından kart sahibine sadece kendisinin bildiği kart şifresi sorulmakta ve bu şekilde kart sahibinin kimliği doğrulanarak yetkisiz kişilerin kartları internet ortamında kullanması engellenmektedir.

 

3D Secure Nasıl Çalışır ?

Kart sahibi, sanal alışverişteki ödeme sırasında ekranda gördüğü linke tıklayarak (kart hangi bankaya aitse o bankaya yönlendirilir) kartını internet bankacılığı kanalıyla bankasına kaydettirip kartına bağlı bir şifre ve bir güvenlik soru - cevabı tanımlar. Bir kereye mahsus yapılan bu kayıt işleminden sonra yine ekranlardaki yönlendirmeyle kart şifresini girerek işleme devam eder. Şifre banka tarafından doğrulanınca işlem tamamlanır.

 

 
%100 Güvenli Alışveriş

Sitemizden yapacağınız alışverişler 256 Bit SSL Güvenlik Sertifikası ile güvence altındadır.
 
Orijinal ÜrünlerKalite ve rahatlık prensibini ilke edinmiş olup ürünlerimiz %100 orijinaldir.
 
Ürün GarantisiÜrünlerimiz garantimiz altındadır. Şikayetleriniz titizlikle değerlendirilip çözüm üretilmektedir.
 
Ücretsiz KargoHer 100 TL ve üzeri yapacağınız alışverişlerde kargo ücretsiz.